Warszawskie Centrum Promocji Zdrowia 
PANACEUM s.c. 

Bardzo dbamy o wysoki poziom usług, zgodny z obowiązującymi standardami tak, by jak najlepiej chronić i pielęgnować zdrowie naszych Klientów.

OZONOTERAPIA W CHOROBIE NIEDOKRWIENNEJ SERCA

Choroba niedokrwienna serca jest następstwem przewlekłego niewystarczającego zaopatrzenia komórek mięśnia sercowego w tlen oraz substancje odżywcze. 

Choroba niedokrwienna spowodowana jest najczęściej miażdżycą i zaniedbana może doprowadzić do zawału serca, dusznicy, niewydolności oddechowej i wielu innych komplikacji. 

Miażdżyca powoduje zwężenie żył i naczyń poprzez zarastanie ich tzw. blaszką miażdżycową. Poprzez to krew, przenosząca tlen i substancje odżywcze nie może swobodnie przepływać przez żyły i zaopatrzenie ciała w te żywotne środki jest poważnie utrudnione. Dodatkowo istnieje ryzyko wytworzenia się skrzepu, co może być zagrożeniem dla życia, gdy taki skrzep zatka tętnicę.
Aby walczyć z chorobą niedokrwienną, konieczne jest przede wszystkim oddziaływanie na zmiany miażdżycowe lub zapobieganie im, co jest możliwe dzięki zabiegom ozonoterapii. 

Ozon podawany dożylnie w postaci kroplówki lub za pomocą autohemotransfuzji (ozonowanie krwi pacjenta i podanie jej z powrotem do organizmu) ma zdolność oczyszczania i natleniania krwi oraz usuwania z organizmu wszelkiego rodzaju patogenów (np. bakterii, które nasilają stan zapalny w organizmie). 

Ozon wygasza stany zapalne, co ma ogromny wpływ na stabilność blaszki miażdżycowej, a więc jej stopniowe i bezpieczne usuwanie.

Ozonoterapia zapobiega także martwicy tkanek oraz pozwala na unormowanie się krążenia krwi. 

Ozon aktywuje również antyoksydacyjny potencjał organizmu. 
Wykorzystanie ozonu do wspomagania leczenia chorób niedokrwiennych jest więc działaniem skutecznym, działa szybko i nie posiada skutków ubocznych, a przeciwskazań do stosowania ozonu jest naprawdę niewiele.
Kreator stron internetowych - przetestuj