Warszawskie Centrum Promocji Zdrowia 
PANACEUM s.c. 

Bardzo dbamy o wysoki poziom usług, zgodny z obowiązującymi standardami tak, by jak najlepiej chronić i pielęgnować zdrowie naszych Klientów.

Leczenie Astmy Ozonem

Astma jest chorobą o podłożu zapalnym, który dotyczy ściany oskrzeli i objawia się nawracającym świszczącym oddechem duszności przy wdechu, męczącym przeważnie w nocy kaszlem. Jest to choroba przewlekła i nawet gdy jakiś czas nie daje objawów, stan zapalny trwa i się zaostrza.
Medycyna nie zna skutecznego leku na wyleczenie astmy, skupiając się bardziej na leczeniu objawowym, łagodzeniu przebiegu choroby i utrzymywaniu chorego w optymalnym stanie zdrowia oraz zapobieganiu wystąpieniu objawów (wziewne leki sterydowe).
Astma niesie za sobą ryzyko wielu powikłań, z których jednym z najpoważniejszych jest niedotlenienie tkanek. Aby temu zapobiec dobrze jest do programu leczenia astmy włączyć regularne, rozpisane przez lekarza zabiegi ozonoterapii. 
Ozon ma silne działanie odkażające – niszczy grzyby, bakterie i wirusy oporne nawet na silne antybiotyki. 
Ozon podany w formie kroplówki pomaga odkazić i oczyścić płuca i drogi oddechowe właśnie z tych mikropatogenów, które są najczęściej odpowiedzialne za ataki duszności.
Dzięki temu mamy możliwość usunięcia przyczyny astmy, a co za tym idzie zmniejszenia lub całkowitego usunięcia jej objawów, co nie jest możliwe za pomocą konwencjonalnego leczenia. 

Dodatkowo ozonoterapia jest zabiegiem szybkim, bezpiecznym i bez skutków ubocznych i może być stosowana niemal u każdego – po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. 
Do terapii ozonem wykorzystujemy najnowszej generacji Aparat umożliwiający pełną gamę zabiegów.

ATO 3 to nowoczesne urządzenie służące do generowania i dozowania mieszaniny tlenowo - ozonowej w zastosowaniach medycznych. 
Kreator stron internetowych - przetestuj