Warszawskie Centrum Promocji Zdrowia 
PANACEUM s.c. 

Bardzo dbamy o wysoki poziom usług, zgodny z obowiązującymi standardami tak, by jak najlepiej chronić i pielęgnować zdrowie naszych Klientów.

Ozonoterapia w leczeniu Boreliozy 

Borelioza to przewlekła choroba zakaźna wywoływana przez krętka Borrelia burdgorferi, którego przenosi kleszcz (a często też inny owad) poprzez żywienie się krwią zakażonych zwierząt.
Chociaż ugryzienie kleszcza nie boli (owad ten podczas ugryzienia wydziela substancje znieczulające) to niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Pół biedy gdy atakiem pada odsłonięta skóra, gorzej gdy owad wbije się w skórę owłosioną (głowa) lub miejsce zgięcia skóry (pachwina, miejsce pod kolanem), bowiem w tych miejscach najtrudniej go zauważyć.
Samo wyciągnięcie kleszcza nie jest rozwiązaniem problemu, jeśli mamy do czynienia z zarażonym owadem. Naszą uwagę powinien zwrócić rumień skóry w miejscu wbicia się kleszcza. Jest on znakiem zarażenia się boreliozą, ale nie zawsze jest jednoznaczny z zakażeniem, w połowie przypadków w ogóle nie występuje lub ustępuje po pewnym czasie. Czasem towarzyszy mu gorączka, ból głowy i osłabienie.
Borelioza długo może nie dawać żadnych objawów, jednak jej skutki mogą być tragiczne – np. zapalenie opon mózgowych. Objawy boreliozy można też pomylić z innymi chorobami np. neurologicznymi lub kardiologicznymi, a nawet psychicznymi. Chorobę tę diagnozuje się niełatwo, co też opóźnia jej wyleczenie. Im później wykryjemy chorobę, tym trudniej jest ją leczyć. Bywa oporna nawet na antybiotykoterapię i daje naprawdę groźne powikłania.
Leczenie ozonem jest w Polsce wciąż niedocenianą ale najbezpieczniejszą (nie daje przykrych efektów ubocznych) i bardzo skuteczną forma leczenia boreliozy. 

Ozon, czyli trójatomowa cząsteczka tlenu wspomaga układ odpornościowy człowieka w walce z krętkami borelii. 

Ozonowanie krwi (tzw. autohemotransfuzja) zwiększa płynność krwi i oczyszcza ją z bakterii, wirusów i grzybów. Szybki, 30-minutowy zabieg ozonowania krwi polega na pobraniu od pacjenta 100-150 ml krwi i wymieszaniu jej z ozonem, po czym ponownym wprowadzeniu jej do ciała pacjenta – zabieg jest wykonywany w zamkniętym obiegu i całkowicie bezpieczny oraz bezbolesny. 
Innym zabiegiem ofewrowanym w naszej klinice jest podanie ozonu w kroplówce. 

Ozonoterapia ma tę przewagę nad antybiotykiem, że likwiduje nawet najbardziej oporne bakterie i wirusy, nie uszkadzając przy tym delikatnej równowagi bakteryjnej ludzkiego przewodu pokarmowego. Dodatkowe korzyści z tego zabiegu to odmłodzenie krwi, dogłębne oczyszczenie jej i dotlenienie. 
Kreator stron internetowych - przetestuj