Warszawskie Centrum Promocji Zdrowia 
PANACEUM s.c. 

Bardzo dbamy o wysoki poziom usług, zgodny z obowiązującymi standardami tak, by jak najlepiej chronić i pielęgnować zdrowie naszych Klientów.

Leczenie Miażdżycy

Miażdżyca (inaczej arterioskleroza) to podstępna i niebezpieczna choroba, niestety dziś bardzo powszechna, u coraz młodszych osób. Polega na odkładaniu się w naczyniach krwionośnych tzw. blaszki miażdżycowej zbudowanej głównie ze złogów cholesterolowych i zwężaniu się ich, co skutkuje m.inn. niedotlenieniem.

Jej pierwsze objawy to kłopoty z pamięcią i koncentracją, ale także różnego rodzaju bóle np. kończyn, zła tolerancja wysiłku, szybkie męczenie się. Te z pozoru błahe dolegliwości, mogą się skończyć zawałem lub udarem, jeśli choroba nie zostanie szybko zdiagnozowana i prawidłowo leczona. 
Niestety, większość lekarzy uważa miażdżycę za chorobę nieodwracalną i nie daje większych nadziei na jej pokonanie, skupiając się jedynie na poprawie komfortu życia pacjenta i kontrolując jej przebieg. Proponowane są różnego rodzaju leki oraz inwazyjne zabiegi udrażniania tętnic, które w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną mają utrzymać chorego w dobrej formie – lecz niekoniecznie wyleczyć. Na szczęście wiele osób chorych nie chce się z tym pogodzić i szuka pomocy poza obrębem medycyny akademickiej.

Metoda leczenia ozonem miażdżycy, choć znana jest w Polsce dopiero od kilku lat, wykazuje niezwykłą skuteczność, a zarazem nieinwazyjność.

Ozon ma działanie dotleniające, zmniejsza lepkość krwi i zapobiega rulonizacji (zwijaniu się) i zlepianiu się krwinek czerwonych, utlenia płytkę tętniczą, co ma bardzo korzystny wpływ na zmniejszanie zatorów żylnych w naczyniach krwionośnych – jednym słowem – miażdżyca się cofa!
Ozon wzmacnia i mobilizuje do pracy układ odpornościowy, który wydatniej zwalcza ogniska zapalne chorób, a jednocześnie broni nas przed potencjalnymi infekcjami bakterii, grzybów i wirusów.
Główną przyczyną powstawania miażdżycy jest stres oksydacyjny organizmu, czyli zbyt duża liczba wolnych rodników w stosunku do naszego potencjału oksydacyjnego (zapory przed rodnikami). Ozon skutecznie niweluje szkodliwe wolne rodniki, odmładzając i oczyszczając krew.
Autohemotransfuzja (ozonowanie krwi) oraz kroplówka ozonowa to dwie najskuteczniejsze formy terapii ozonem wycelowanej w wyleczenie lub wspomaganie leczenia miażdżycy. Oba te zabiegi nie zajmą wiele czasu, a powtarzane regularnie (częstotliwość określa lekarz) wpływają bardzo korzystnie na zmniejszenie się blaszki miażdżycowej i szybką poprawę samopoczucia, a przede wszystkim zmniejszają ryzyko wspomnianych wcześniej groźnych komplikacji miażdżycy.
Do terapii ozonem wykorzystujemy najnowszej generacji Aparat umożliwiający pełną gamę zabiegów.

ATO 3 to nowoczesne urządzenie służące do generowania i dozowania mieszaniny tlenowo - ozonowej w zastosowaniach medycznych. 
Na podstawie licznych badań potwierdzono pozytywne efekty działania ozonu nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Ozonoterapia okazała się bardzo skuteczna na każdym etapie leczenia zmian miażdżycowych, a nawet w leczeniu stanów zaawansowanych miażdżycy tętnic, w których zawodzi większość dostępnych metod terapeutycznych.Dystans chromania na korytarzu chorych leczonych ozonem poprawił się o 61 proc., a dystans chromania na bieżni o 44 proc. Obniżył się również poziom glukozy o 17 proc. Mieszanina tlenowo-ozonowa w postaci wlewów dożylnych zastosowana w terapii chorych na miażdżycę zarostową nie powoduje uszkodzenia śródbłonka naczyniowego. Ozon działa leczniczo nie tylko na duże naczynia krwionośne, ale też na małe, poprawiając krążenie oboczne.
Kreator stron internetowych - przetestuj